udział w pierwszej wystawie Ablikats Brandan i kolejna dla SC Pincusa w Czechach i duże sukcesy

W dniach 6 i 7 stycznia 2018 roku Nasz koty,a dokładnie kocurki tj. SC Pincus Koty u Ali*PL (BSH w 62)  i Ablikats Brendan (BSH a) wzięły udział w Międzynarodowej Wystawie Kotów Rasowych w Czechach -Ostravie.

A oto krótka relacja z tych dni:

Sobota 6 stycznia 2018 roku. Wczesnym rankiem, bo 0 4,30 pobudka i po kilkunastu minutach wyruszamy w drogę. Zapakowani po brzegi, razem z dziećmi i 2 kotami docieramy na miejsce, gdzie ma odbywać się Wystawa Kotów.  Z numerem 168 startuje w klasie 1 SC Pincus Koty u Ali*PL, a mały kociak Ablikats Brendan w klasie 12 (4-7 miesięcy)  z numerem 184.

Konkurencja spora, dużo pięknych kotów. Jednak ostatecznie zarówno dla jednego i drugiego kocura dzisiejsza wystawa okazała się bardzo szczęśliwa.

SC Pincus Koty u Ali*PL oceniany był w 1 klasie SUPREME CHAMPION jest to klasa bez Certyfikatów i klasyfikacji z oceną HP (Honorary Prize). Jest uzyskiwana po ukończeniu tytułu Supreme Champion. Ocena jaką dzisiaj zdobył Nasz wspaniały kocur to właśnie HP i dodatkowo został nominowany do panelu BIS (Best in Show), jako najlepszy kocur dorosły pośród wszystkich kocurów u Sędziego oceniającego w danym dniu.

Ablikats Brendan oceniany w klasie 12, czyli klasie kociąt (4-7 miesięcy).  I tutaj otrzymał ocenę Ex1 (excellent), oczywiście również nominację do BIS i pierwszy raz otrzymał BIV, czyli najlepszy kot w danej grupie kolorystycznej. W głównym show o BIS dostał remis , jednak miejsce podium oddał innemu kotu. Jesteśmy mega dumni, to ogromny sukces, bo pokonał naprawdę koty z dobrych hodowli, a jest jakby nie było mały kociakiem.

Niedziela 7 stycznia 2018 roku, dziś poszło zdecydowanie gorzej.  Z ocenami Sędziów należy się zgodzić, mimo odmiennego zdania.  Jednak absolutnie nie można się zrażać. Już kolejna wystawa przed Nami- Słowacja.

SC Pincus Koty u Ali *PL ocena: HP

Ablikats Brendan : Ex2.

img_55671

 

 

Komentowanie jest wyłączone