O Nas

HODOWLA KOTÓW BRYTYJSKICH KRÓTKOWŁOSYCH „White&Lilac*PL”


2015 rok. Jak powstała nasza hodowla? To całkiem przyjemna historia, a wszystko zaczęło się pewnego dnia, kiedy to zaginął nasz pupilek – suczka rasy Pekińczyk o imieniu PECIA. Dzieci nie wyobrażały sobie dalszego życia bez domowego zwierzątka. Wówczas wybraliśmy się na Pokaz Kotów Rasowych w Krakowie. Nasza wówczas siedmioletnia córeczka Hania i sześcioletnia Zuzia zakochały się w pewnym kotku. Okazało się, że był to biały jak śnieg kocur brytyjski krótkowłosy.

Od dnia wystawy w domu dzieci nie mówiły o niczym innym jak tylko: „Mamo my chcemy takiego białego dsc_7070-editkotka brytyjskiego do Nas do domu”. Zaczęliśmy wzmożone poszukiwania owego pluszowego kociaka, by sprawić naszym córkom przyjemność. Po dość długim czasie, bo około ośmiu miesiącach znaleźliśmy pięknego bielutkiego kotka brytyjskiego. Mieszkał pod Mrągowem w Hodowli Koty u Ali, a wybraliśmy go na podstawie, co ciekawe – nadesłanych zdjęć od Hodowcy. Przed jego przybyciem do naszego do domu, nadaliśmy mu imię – PINCUS. Piękny biały kotek tak się złożyło, był wspaniałym prezentem na urodziny córki, które obchodziła w maju. Jednak przyjechał on do nas dopiero końcem czerwca 2015 roku z Hodowli Kotów Brytyjskich Koty u Ali*PL. Dzieci były bardzo szczęśliwe. Otoczony ciepłem rodzinnego domu, biały pluszak wzrastał w radości i zdrowo się rozwijał.

Gdy w marcu ukończył rok, postanowiliśmy, że poddamy go fachowej ocenie Sędziów. Pierwszym krokiem przed Wystawą była obowiązkowa wizyta we wrocławskim Klinicznym Centrum Leczenia Małych Zwierząt, w celu zbadania słuchu i wykluczenia głuchoty. Wynik badania potwierdził Nasze przypuszczenia, że Pincus Koty u Ali*PL ma doskonały słuch. Z racji tego, iż mieszkamy w Krakowie poddaliśmy Naszego Białego Kota Brytyjskiego do oceny na Wystawie Kotów Rasowych w Krakowie. Był to czerwiec 2016 roku. Sędziowie oceniający Pincus-a Koty u Ali*PL, po prostu się nim zachwycili. Mówili: „piękny, śnieżnobiały, całkowicie doskonały w swojej rasie kot brytyjski z idealną ekspresją pomarańczowego oka, to jest to. Zapowiada się na pięknego kocura. Po prostu słodki chłopak!” Wysoka nota i świetna atmosfera na Kociej Wystawie spowodowała, że „złapaliśmy bakcyla”. Szybciutko wpisaliśmy się na następną…i następną…i następną… wystawę. W międzyczasie, gdy PINCUS Koty u Ali*PL rósł i zdobywał kolejne tytuły postanowiliśmy znaleźć mu towarzyszkę.

Szybciutko zagościły  w Naszej hodowli przepiękne niebieskie koteczki brytyjskie. Są to przyrodnie siostry z zaprzyjaźnionej hodowli z Czech Agnus Dei, CZ. Jilsy Agnus Dei, CZ i Lucy Agnus Dei, CZ  oraz liliowa Lilly Agnus Dei, CZ.

Jesteśmy bardzo młodą hodowlą, zarejestrowaną od 10 sierpnia 2016 roku, pod nazwą White&Lilac*PL, co nie trudno się domyśleć, iż nazwa została zaczerpnięta z umaszczenia Naszych kotów, które zagościły w Naszej hodowli- kotki Lilly Agnus Dei, CZ (liliowa) i kocura Pincusa Koty u Ali*PL (biały).

W listopadzie 2017 roku, przyjechał do Naszej Hodowli niebieski kocurek o imieniu Ablikats Brendan z jakże odległej od Nas 3000 km Rosji, a dokładnie z Perm. To Nasz drugi hodowlany kocurek w Hodowli.

Czym się wyróżniamy? Należymy do nielicznych Hodowli, które są dobrze „dofinansowane” -mają wszystkie koty hodowlane poddane badaniom genetycznym- PKD, a także wykonujemy echo serca (HCM).Są systematycznie badane pod kątem FeLV  ( wirus białaczki kotów ) FIV ( wirus niedoboru immunologicznego) -posiadają aktualne, ujemne wyniki tych badań.  Ponadto każdemu białemu kociakowi, który urodzi się w Naszej Hodowli wykonujemy  badanie słuchu testem BAER.

Badanie BAER (Brainstem Auditory Evoked Response) nazywane też BAEP (Brainstem Auditory Evoked Potential) polega na rejestracji słuchowych potencjałów wywołanych pnia mózgu (ABR – Auditory Brainstem Response). Test BAER bada reakcję mózgu na dźwięk co pozwala ocenić sprawność słuchu kota. Jest to jedyna metoda, która daje 100% pewności czy kot słyszy, czy też mamy do czynienia z niedosłuchem jednostronnym lub całkowitym. Takiemu testowi z Certyfiktem został poddany Nasz hodowlany kocur Pincus Koty u Ali*PL. Badanie wykazało u niego słuch prawego i lewego ucha -prawidłowy.

Ciekawostką, która ma Nas wyróżniać spośród innych Hodowli,  jest fakt nadawania imion kociakom urodzonym w Naszej Hodowli nazwami marek samochodów. I tak pierwszy miot na literkę A to Abarth, Aston, Ascari, Aixam, Amuza, Arrinera, natomiast miot B- Brillance, Bugatti, Bentley, Ballot. C- Cord, Cadillac, Crespi, Coda, Callaway, Cottereau, Caterham i Clement, D- Daimler, Dutton, Delahaye, Delaunay,Dangel, Delorean itd

Nasza Hodowla zarejestrowana jest w PFA- Stowarzyszenie Polskich Kotów, który należy do Polskiej Federacji Felinelogicznej – Felis Polonia – FPL/FIFE – Federation Internationale Feline.

Hodowlę można również znaleźć na stronie Bri Cat Club .

Od marca 2018 roku dołączyliśmy do prestiżowego Polskiego Klubu Kota Brytyjskiego „Britania”  z programem „Hodujemy odpowiedzialnie”.

Koty w Naszej Hodowli są bardzo przyjazne i rodzinne, bawią się z dziećmi. Mają do dyspozycji cały dom wraz z osiatkowanym tarasem. Stanowią nieodzowny element Naszej rodziny. Są wybawione, wygłaskane, są po prostu udomowione. W końcu to kotki hodowlane. Są przyzwyczajone do dzieci, małych dzieci, przyzwyczajone do huku, głośnych rozmów.

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem kociaka z Naszej Hodowli- zapraszam na funpage na facebooku. Wpisz w wyszukiwarce : White&Lilac’PL. Kilka razy w tygodniu wstawiam filmiki i zdjęcia, pokazuję jak żyją kociaki w Naszej Hodowli, jak się bawią z dziećmi.

HODOWLA KOTÓW BRYTYJSKICH KRÓTKOWŁOSYCH „White&Lilac*PL” kieruje się słowami Daniela Defoe


„Kto posiada kota, nie musi obawiać się samotności”


 

Komentowanie jest wyłączone