NIEZBĘDNE AKCESORIA W NOWYM DOMU

PODSTAWOWE WYPOSAŻENIE KOCIAKA:

które powinno znaleźć w nowym domu, a dotychczas używane w Naszej  Hodowli. Najczęściej  zaopatrujemy się w  sklepie internetowym  zooplus.pl /wszystkie nazwy produktów po najechaniu na nie myszką odsyłają do sklepu gdzie kupić/.

Jeżeli robisz pierwsze zakupy w sklepie zooplus.pl, napisz do mnie e-mail, a prześlę Ci kupon rabatowy na 10 %!!!

 • legowisko do spania. W Naszej hodowli znajdziesz drapaki RUFI, polecam w szczególności zakupić drapak  TUBA /również  na allegro po wpisaniu w wyszukiwarce :drapak tuba, zdecydowanie w przystępnej cenie, jednak nie wiem jaka jakość/, która nie zajmuje dużo miejsca, kot może się na niej wyciągnąć i dodatkowo potraktuję ją jako legowisko, 2 w 1. Idealna do mieszkań w blokach, gdzie jest niewiele miejsca wolnego i duży drapak się nie zmieści. A dla tych co mają dużo miejsca, by wstawić jakiś większy koci mebel polecam coś bardziej rozbudowanego. Można otrzymać rabat od hodowcy! Wystarczy,że do Nas napiszesz.

Tuba mała dwa poziomyEX-8D

 • kuweta kryta dla kota z filtrem z aktywnym węglem, wyposażona w uchwyt i drzwiczki wahadłowe. Stabilna podwyższona podstawa, łatwa w czyszczeniu, wymiary: dł. x szer. x wys.: 57 x 39 x 46,5 cm lub większa 57 x 50 x 46,5 cm. Dla kotów ras dużych, w tym brytyjczyka, świetnie się sprawdza.

Catit kuweta dla kotaCatit Jumbo kuweta dla kota

 

 

 

 

 

 

 • Żwirki Bazyl Ag+ to jedyne na rynku żwirki z dodatkiem nano srebra. Nano srebro będące naturalnym antybiotykiem ma właściwości antyseptyczne i dezynfekujące. Działa permanentnie i zapobiega rozwojowi bakterii i grzybów. Całkowicie neutralizuje nieprzyjemny zapach. Dodatek nano srebra sprawia, że kocia kuweta jest zawsze aseptycznie czysta i wolna od bakterii i zarazków. Nano srebro jest bezpieczne nawet dla małych dzieci i przyjazne dla alergików.
 • lub żwirek Cats Best  drewniany żwirek dla kota Cat’s Best, wyłącznie z roślinnych surowców. Cats Best jest wykonany w 100% z włókien roślinnych.Ulega on biodegradacji i może służyć jako kompost. Żwirek ten można zwyczajnie wyrzucać do toalety. Jest lekki i łatwiej go transportować. Ten żwirek dla kota jest ekologiczny i nie szkodzi środowisku.

37 + 3 l! Cat's Best EcoPlus, żwirek zbrylający, 40 l

 • transporter do przewożenia kociakaMy polecamy Pet Cargo Cabrio. Idealny w drodze do weterynarza, czy też w podróży. Nadaje się też do transportu zwierząt samolotem, jednak należy pamiętać przed podróżą jakie są konkretne wymagania w poszczególnych liniach lotniczych. Górną część transportera można kompletnie otworzyć. W ten sposób zaoszczędzimy zwierzęciu stresu, przy wyciąganiu lub umieszczanie go w klatce. W części górnej transportera znajduje się zintegrowany uchwyt do przenoszenia, zapewniający stabilność. Praktyczne drzwiczki, które wykonane zostały z tworzywa sztucznego, możemy w prosty sposób otwierać i zamykać. Dzięki zintegrowanej klapie w drzwiczkach, możemy podawać zwierzęciu pokarm, bez konieczności otwierania całościowo drzwiczek. Liczne otwory w ścianach klatki, zapewniają dobrą wentylację i cyrkulację powietrza oraz zapobiegają nadmiernemu nagrzaniu się wewnątrz klatki. Dodatkowo posiada bardzo ważną cechę- można go zawsze całego umyć.
  Transporter Pet Cargo Cabrio
 • nożyczki do pazurków. Regularne obcinanie pazurków jest bardzo ważne dla zdrowia i dobrego samopoczucie Twojego ulubieńca. Przy jasnych pazurkach obcina się tylko przezroczystą cześć, przy ciemnych najlepiej poprosić o radę weterynarza. Dzięki antypoślizgowym uchwytom cążek obcinanie będzie dokładne i precyzyjne. Nierdzewne metalowe ostrza zapobiegają korozji. U Nas w Hodowli pazurki obcinamy 1 raz w miesiącu.

Nożyczki do pazurów Trixie

 • szczotki do czesania sierści. Używamy tylko takiej jak poniżej. Szczotka jest z plastikowymi końcówkami do usuwania martwej  sierści.

SZCZOTKA TRYMER GRZEBIEŃ DO WYCZESYWANIA PSA KOTA

 • miski na karmę suchą i mokrą.  My stosujemy miski WHISKER 1 i 2, oraz WHISKER WATER. Specjalne miski dla kotów o płaskich pyszczkach np. koty brytyjskie i perskie.MISKA WHISKER DO karmy KOTY PERSKIE I BRYTYJSKIE 2
 • miska na świeżą wodę lub fontanna z ciągłym obiegiem wody. Koty kochają świeżą i bogatą w tlen wodę.  Wodę należy codziennie dawać świeżą. Fontanna zapewnia dostęp do świeżej wody. Poidełko wyposażone jest w pompkę i filtr.

Cat Mate poidełko fontanna

Fajnym produktem, który warto mieć to Feliwey Spray Feliway – Sekret szczęśliwych kotów – kocie feromony. Kot czując się bezpiecznie w swoim otoczeniu pociera głową o meble, narożniki ścian, dolną część zasłon, pozostawiając na nich substancje zwane feromonami policzkowymi. Feromony te przekazują informację o dobrym samopoczuciu, spokoju i braku stresu. Gdy w otoczeniu kota nastąpią zmiany (jak wizyta u lekarza weterynarii, powrót z hospitalizacji, przeprowadzka, nowi lokatorzy, przemeblowanie), lub gdy kot jest przestraszony, pojawić się może stan zaniepokojenia i obawy. Stan taki może wyrażać się zmianami w zachowaniu, takimi jak znaczenie moczem, drapanie w pozycji pionowej, utrata apetytu, niechęć do zabawy i kontaktu. W takich sytuacjach Feliway może być bezpiecznie stosowany do przywrócenia naturalnej równowagi. Feliway spray imituje feromony policzkowe kota wywołując stan dobrego samopoczucia i uspokojenia.

Wskazania do zastosowania: 

 1. gdy w domu pojawia się nowy członek rodziny lub inne zwierzę,
 2. znakowanie moczem,
 3. drapanie w pozycji pionowej,
 4. podczas transportu,
 5. podczas pobytu w nowych miejscach takich jak lecznica lub hotel,
 6. w czasie stresujących wydarzeń (np. Sylwester i fajerwerki),
 7. po zmianach w dotychczasowym środowisku (przeprowadzka, nowe przedmioty, czy też remont).

Zawsze odczekaj około 15 minut przed dopuszczeniem kota w pobliże spryskanej powierzchni.

CEVA Feliway Spray 60ml

 

 

 

 

Komentowanie jest wyłączone