Dzień pełen wrażeń- 1 czerwca 2019 r. FESTYN RODZINNY SŁUŻB MUNDUROWYCH

img_89471

Festyn Rodzinny Służb Mundurowych woj. małopolskiego 

to coroczne wydarzenie  odbywające się  z okazji Dnia Dziecka.  Tegoroczna edycja festynu została zorganizowana z największym jak do tej pory, zaangażowaniem Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych, tj. Policji, Straży Pożarnej, Wojska, Straży Miejskiej, Straży Granicznej, a nawet Służby Więziennej. Impreza po raz kolejny miała miejsce na terenie krakowskiego Muzeum Lotnictwa w Krakowie, a jej współorganizatorem był Zarząd Wojewódzki NSSZ Policjantów woj. małopolskiego.

Tygodnie przygotowań przełożyły się na  imponującą  frekwencję prawie 7500 uczestników. Tegoroczna impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem, nie tylko „rodzin mundurowych”, ale także wszystkich tych, którzy chcieliby zainteresować swoje pociechy szeroko pojętą służbą.

Dla dzieci  przygotowano ogrom atrakcji, a jednym z nich był namiot z Naszymi Hodowlanymi kotami. Tak , tak, Nasza Hodowla została zaproszona przez Związki Zawodowe, abyśmy mogli specjalnie na Dzień Dziecka przybliżyć odwiedzającym rasę jaką hodujemy. Pokazać Nasze koty, a w szczególności kota brytyjskiego krótkowłosego białego SC PINCUS Koty u Ali*PL, który zdobył jako jedyny i pierwszy w Polsce tytuł Supreme Champion w swojej rasie i w swoim kolorze. Można było do woli głaskać Naszego drugiego kocurka sprowadzonego z Rosji o imieniu IC Ablikats Brendan, który również zdobywa trofea wystawowe i na chwilę obecną posiada tytuł International Champion. Gościły jeszcze z Nami dwie koteczki- Lusy Agnus Dei, CZ– niebieska kotka, która zachwycała swoją wielkością i Delahaye White&Lilac*Pl– kotka o umaszczeniu niebieski szylkret urodzona w Naszej Hodowli.

Oprócz Naszych kotów rasy brytyjskiej, koło Nas zagościła Hodowla Jennifer World*Pl, która należy do pani Ewy Smoleń. Jest to również krakowska Hodowla kotów, ale rasy Ragdoll, jedna z najbardziej utytułowanych hodowli w Polsce, z którą jesteśmy zaprzyjaźnieni.

Nasze stoisko przez kilka godzin było oblegane przez dzieci, ale dorosłych też nie brakowało. Można było częstować się specjalnie na tą okazję zamówionymi cukierkami krówkami z logo Naszych Hodowli: White&Lilac*PL i PL* Jennifer World. Dzieciaki mogły brać balony, a dorośli długopisy, który każdy jeden opieczętowany był logiem Naszych Hodowli.

Pokazaliśmy puchary, medale, Certyfikaty, które otrzymują Nasze wystawowe koty. Każdy miał możliwość zobaczyć jak wyglądają dokumenty kota: RODOWÓD FPL, badania które kotom robimy, wyprawka. Dodatkowo edukowaliśmy ludzi, gdzie należy kupić kota, na co zwrócić uwagę, jak odróżnić Nasze Międzynarodowe Organizacje od Stowarzyszeń.  Przybliżyłyśmy jak wygląda udział kotów w Międzynarodowych Wystawach, jak zdobywa się tytuły.  Czym się wyróżniamy? Jak powinna dana rasa wyglądać? Dzień przebiegł w cudownej atmosferze, a My odpowiedziałyśmy z Ewą na setki pytań, za które dziękujemy, bo wiemy,że spotkanie z Nami miało sens.

Razem z koleżanką Ewą dziękujemy za tak dużą frekwencję i zainteresowanie Naszymi kotami. A przede wszystkim za zaproszenie na tak dużą imprezę plenerową z udziałem dzieci. To było dla Nas niezwykłe doświadczenie.

Komentowanie jest wyłączone